Őssejt szaporítás
Az emberi szervezet javító és építő képessége gyermek, felnőtt és idős korban eltér. Jól megfigyelhető, hogy egy gyermek -például játék közben szerzett- sérülése sokkal gyorsabban regenerálódik, mint egy idősebb ember esetében.
Mennyi termelődik, mennyi marad, hogyan lehet több?
A vérben átlagosan 2,4 darab őssejtet számlálhatunk mikroliterenként, ez 5 liter vérre vetítve átlag 12 millió őssejtet jelent, azonban 25-30 éves korunk után ez a szám fokozatosan csökken és ezzel együtt a regeneráció intenzitása is.
Az őssejt szaporítás kutatásának egyik legfontosabb kérdése a felnőtt őssejtek többszörözése: ha rá tudjuk venni a szervezetünket arra, hogy természetes úton több őssejtet termeljen, akkor a szervezetünk saját maga tudja kijavítani a különféle problémák, baleset vagy egyszerűen az öregedés által bekövetkezett hibákat. Minél több őssejt van jelen a vérben, annál jobb a szervezetnek! A vizsgálatok alapján a magasabb őssejt-szám gyorsabb és jobb regenerációs képességet jelent. Az őssejt szint a legjobb jelzője az egészségnek. Jobb, mint a koleszterin szint, a vérnyomás, a vércukorszint stb. Jobb, mint bármi, amit kardiovaszkuláris rizikóként ismerünk és ez érvényes mindenre a szervezetben.
Az őssejtek száma 5 liter vérben 5 és 25 millió között változik. Minél több az őssejt a szervezetben, annál jobb az egészségi állapot. Az elmúlt évtizedek kutatásai alapján az bizonyossággal kijelenthető, hogy az őssejtek szervezetünk “mindenhatói”!